Шовкотрафаретний друк — це максимум можливостей і мінімум витрат!
Шовкографія, часто її ще скорочено називають «шовкотрафарет», — це особлива технологія нанесення малюнку на поверхню, де в якості трафарету використовується спеціальна сітка.

Раніше, до застосування синтетичного волокна, у виробництві використовувалися сітки з шовкових ниток, звідки цей спосіб трафаретного друку і отримав свою назву.
За допомогою спеціального ножа (ракеля) в'язка фарба продавлюється через трафаретний сітку і наноситься безпосередньо на виріб.

Перш ніж приступити до переносу зображення, дизайнерами розробляється його детальний макет з фотовиводом для виготовлення трафаретних форм.

Виробництво трафаретної форми складається з наступних етапів:

 • Сітка зі спеціальної синтетичної тканини з великою кількістю дрібних отворів міцно закріплюється на рамі
 • Обробляється знежирюючими речовинами
 • З двох сторін на неї наноситься фоточутливий шар спеціальної емульсії, після чого вона сушиться в сушарках
 • Потім проводиться експонування в камерах: до сітки прикладається зображення макета і засвічується лампами
 • Далі — проявлення

В результаті засвічені ділянки фотошару залишаються на поверхні сітки, а незасвічені розчиняються у воді, залишаючи отвори, через які видавлюватиметься фарба

*трафаретні форми виготовляються окремо для всіх кольорів фарб, які будуть використані в дизайні зображення.

Кожен колір обраного малюнка по-черзі наноситься на зону друку за допомогою цих трафаретів.
Такий метод дозволяє домогтися потрібних відтінків, а нанесені з його допомогою зображення відрізняються яскравістю і щільністю кольорів.
Друковані форми закріплюються у карусельних верстатах, фарба за допомогою гумового ракеля продавлюється через отвори в ситах трафаретів безпосередньо на поверхню виробу.
Друк проводиться або кожним кольором по черзі (на ручних станках), або всіма кольорами одночасно (на автоматичних станках).
Після нанесення всіх відтінків, виріб потрібно сушити. Це сприяє підвищенню стійкості та довговічності декоративного покриття.
Якщо з яких-небудь причин нанести зображення відразу на предмет неможливо, то використовують метод шовкографії з трансфером. Для цього на спеціальному папері окремо друкують потрібну картинку, а потім за допомогою термопрессу фіксують її на поверхні. Цей спосіб дуже зручний для нанесення логотипів та написів на текстиль, одяг, сумки.
Метод шовкографії успішно застосовується для друку на склі, порцеляні, папері, шкірі, металі, дереві, пластику і пакувальних плівках.
Крім того, він дозволяє використовувати найрізноманітніші лакофарбові матеріали: водні, акрилові, сольвентні фарби, пластизоли. Можуть застосовуватися також фарби ультрафіолетового затвердіння, з температурною фіксацією.
Завдяки цьому, декоративні елементи на виробах мають гарну покривну здатність, вони перекривають фон робочої поверхні, зображення виглядає яскравим, чітким, структурним і, при бажанні, об'ємним.
Такий спосіб нанесення логотипів дозволяє втілювати в життя найсміливіші і нестандартні ідеї оформлення рекламно-сувенірної продукції.

Переваги шовкографії:

 • Стійкість малюнків та написів до зовнішніх впливів, їх довговічність.
 • Висока щільність шару зображення.
 • Можливість використання практично на будь-яких матеріалах та плоских поверхнях.
 • Точність передачі, насиченість і яскравість фарб.
 • Можливість замовити невеликі тиражі друку.
 • Унікальний асортимент фарб та додаткових матеріалів для отримання спеціальних ефектів.


Обираючи послугу з брендування продукції, зверніть увагу саме на шовкотрафаретний друк, її економічність і переваги: нескладний технологічний процес, відносно недорогі матеріали разом з високою якістю кінцевого продукту.

Шовкографія на футболках: коли ваш бренд видно здалеку!

Одним з безумовних переваг шовкотрафарету є можливість нанесення логотипів та рекламних послань на тканини.

Спеціально для цієї мети передбачені автоматичні текстильні карусельні станки, за допомогою яких зображення наноситься на поверхню футболок, закріплених на робочих столах станків.
Це дозволяє випускати великі тиражі продукції для використання у різних акціях.
Крім того, не забувайте, що навіть звичайна футболка може стати унікальним рекламним носієм. Така практична річ буде охоче використовуватися не тільки на корпоративних заходах, а й на відпочинку.
А якщо підійти до справи нестандартно і креативно, то можна нанести на ній не тільки фірмовий знак, а й прикольний напис, який точно запам‘ятається. І тоді володарі таких футболок дуже скоро з'являться в усіх стрічках соціальних мереж, роблячи за вас рекламну кампанію.
Причому, абсолютно безкоштовно!

Трафаретний друк візиток та листівок — для тих, хто хоче бути оригінальним

Технологія поліграфічного друку методом шовкографії дозволяє наносити написи та зображення на стікерах, емблемах, наклейках, пакетах, упаковці, етикетках для обладнання. Найбільш затребувана ця послуга для друку візитних карток і вітальних листівок.
Помилково вважати, що час паперових візиток пройшов. Зараз, як і раніше, актуальні офлайн заходи: виставки, конференції, майстер-класи. І, відповідно, актуальний нетворкінг — створення та підтримання корисних зв'язків.
Якщо ви надаєте послуги, продаєте товар, просуваєте свій особистий бренд, то без візиток вам не обійтися!
Не забувайте, що візитка — це частина маркетингового пакування вашого бізнесу. З її дизайну, змістовності та оригінальності складається перше враження про вас.
А щоб візитка не вирушила в макулатуру після отримання, додайте їй цінності! Це може бути якась додаткова корисна інформація. Наприклад, календар акцій або адреси ваших торгових точок з графіком роботи.
Можна навіть перетворити візитку в лотерейний квиток, надрукувавши на ній під скретч-покриттям якісь особливі умови або знижку. Таке покриття робиться спеціальної фарбою, яка видаляється механічним шляхом. Подібний несподіваний прийом дозволить вам виділитися серед конкурентів.
Методом шовкографії на картоні можна віддрукувати унікальні вітальні листівки з логотипом вашої компанії. Виглядають такі листівки дуже сучасно та презентабельно. Їх можна стилізувати під раритетні видання, можна художньо оформити за допомогою різних спецефектів.
Ви можете замовити в компанії «Пріоритет» елітну поліграфічну продукцію, надруковану методом шовкографії з додатковою обробкою за рахунок використання флуоресцентних, перламутрових або гліттерних фарб, з рельєфним зображенням, золотими або срібними елементами.
Ми з задоволенням виконаємо ваше замовлення в найкоротші терміни і за дуже демократичними цінами. Ви будете задоволені, а ваші потенційні клієнти — приємно здивовані!

Реєстрація нового аккаунту