Тамподрук — універсальний спосіб брендування продукції

Однією з найбільш затребуваних на сьогодні технологій нанесення логотипів є тамподрук — перенесення зображення на поверхню вироба за допомогою м'якого силіконового тампону.
Тамподрук теж відноситься до глибокого друку, але за рахунок механічних якостей елементу, що переносить малюнок (тампон або ролер), цей вид друку успішно застосовується для декоративного оздоблення невеликих виробів з нерівною поверхнею.
Завдяки застосуванню сучасних матеріалів для виробництва тампонів, а саме силікону холодної вулканізації та поліуретану, кількість відбитків, які можуть бути зроблені без втрати якості, збільшилася до сотні тисяч.
Ця технологія дозволяє використовувати відразу кілька фарб, так само, як і багатобарвний трафаретний друк.

Нижче наш прайс-лист по послугах тамподруку

Кількість кольорів 100-199 200-499 500-999 1000-1999 2000-4999 5000-9999 10000-19999
1 колір 5,32 4,26 2,69 1,68 1,46 0,86 0,84
2 кольори 8,26 6,79 4,00 2,53 1,86 1,43 1,12
3 кольори 11,21 9,34 6,27 3,37 2,27 1,73 1,42
4 кольори 14,14 11,87 6,59 4,22 2,66 2,04 1,71

*Вартість наведена з урахуванням ПДВ.
**Якщо друк виконується на металевих або складних поверхнях до вартості + 50%
***Компанія залишає за собою право вирішувати, друкувати чи ні на продукції замовника, яку він придбав в іншому місці.

Через тривалий час висихання фарб між відбитками, багатобарвний друк раніше використовувався досить рідко. Однак, з початком використання силіконових тампонів, з'явилася можливість нанесення фарб без очікування їх повного висихання. Це значно розширило можливості отримання яскравих, барвистих зображень.

Найчастіше тамподрук застосовують для нанесення логотипу на ручки, кружки та іншу промо продукцію, але він також широко застосовується для маркування промислових деталей, клавіатур, приладових панелей. Цим же способом наносять написи на ампули з ліками, шприци, дитячі іграшки та конструктори.

Завдяки еластичному тампону, макет можна з легкістю перенести практично на будь-який матеріал: на скло, дерево, метал або пластик.

Технологія тамподруку — короткий опис

Перш за все розробляється дизайн макету майбутнього зображення. Визначається кольорова гамма та кількість використовуваних кольорів. Від цього буде залежати число друкованих форм, які потрібно буде виготовити для кожного кольору окремо.

Потім виготовляється кліше. Пластини для виготовлення кліше, в залежності від матеріалу, з якого вони виконані, бувають:

 •  фотополімерні;
 •  металеві фоточутливі;
 •  сталеві.


Усі вони мають фоточутливі покриття, металеву основу і адгезивний шар між ними.

Потрібне зображення фотогравірувальним способом переноситься на поверхню кліше, потім запечатані елементи вимиваються і в пластині утворюються поглиблення, куди далі заливається фарба певного кольору.

Підготовка друкарської машини

Проводиться закріплення экземпляру продукції, на який буде наноситися малюнок, встановлюються потрібні кліше, рівномірно заповнені фарбою.

Дуже важливо, щоб фарба могла швидко змінювати свою в'язкість та прилипати до поверхні предмета.

Саме тому для тамподруку використовуються такі матеріали, що містять в своєму складі летючі розчинники, які швидко випаровуються. Це дозволяє заощадити час і дає можливість відразу ж наносити фарбу іншого кольору, не чекаючи висихання.

В технології застосовуються одно- і двокомпонентні фарби.

Однокомпонентні фарби висихають за рахунок випаровування розчинника, бувають матовими і глянсевими, застосовуються для нанесення малюнку на пластик.

Двокомпонентні фарби містять в своєму складі каталізатор, що запускає процес полімеризації іншого компонента фарби — гуми.

Вони використовуються для друку на склі, кераміці, металі. Такі фарби більш міцно закріплюються на поверхні, вони стійкі до стирання, довговічні.

Перш, ніж приступити до роботи, необхідно також підібрати відповідний за формою і розміром тампон.
Функція цього елемента — перенесення фарби від кліше до об'єкту, на якому потрібно надрукувати напис. Тому він виготовляється з пружного та еластичного матеріалу, здатного змінювати свою форму та щільно прилягати до робочої поверхні.

Для цього використовується силіконова гума. Саме вона забезпечує плавний рух накатом, що дозволяє не допускати попадання бульбашок повітря між виробом і декоративним шаром.

Це допомагає уникнути дефектів покриття та спотворення зображення.

Особливої уваги заслуговує такий параметр тампону, як жорсткість. Існує ряд матеріалів, при обробці яких неможливо використовувати жорсткі тампони. Це стосується тендітних скляних виробів, ялинкових іграшок, гумових поверхонь.

У разі друку на виробах з великою кривизною (склянки, чашки) також краще використовувати м'які тампони.

Безпосередньо друк тиражу

В процесі друку силіконовий тампон під тиском торкається до заповненого фарбою кліше, потім переміщується до поверхні виробу, опускається, і під тиском залишає відбиток.

Таким чином, відбувається перенесення зображення з друкованих пластин на предмет.

Під час перенесення частина розчинника, що входить до складу фарби, випаровується, роблячи її більш в'язкою.

Автоматично тампон піднімається, при цьому вся фарба залишається на виробі.  Тампон чистий і вже готовий до подальшого використання.
Після висихання фарби процес завершено.

Переваги нанесення логотипу методом тамподруку

Беручи до уваги особливості технологічного процесу, стають очевидними переваги цього методу:

 • можливість запечатування нерівних та рельєфних поверхонь;
 • велика швидкість друку;
 • економне використання фарби;
 • висока якість друку та деталізації дрібних елементів малюнку;
 • велика варіативність форм, поверхонь і матеріалів, які використовуються для брендування;
 • висока стійкість надрукованого малюнка до впливу зовнішніх факторів, миючих засобів, механічного впливу;
 • можливість нанесення дрібних деталей, написів, зображень;
 • можуть бути використані фарби зі спеціальними ефектами — металізовані, флуоресцентні;
 • оступна ціна послуги з нанесення логотипу при середніх та великих тиражах.


Недоліки тамподруку

Основним і, мабуть, єдиним недоліком є невеликий розмір логотипу, так як поле друку визначається величиною силіконового тампона та розмірами кліше.
Кліше, які використовуються у виробництві мають розміри 100х100 мм, це дає можливість надрукувати зображення розміром 80х80 мм. Тому для нанесення малюнків більшої площі застосовують інші способи.

Коли краще замовити тамподрук для брендування?

Сучасні засоби брендування продукції включають у себе офсетний друк, шовкографію, однак, усі вони призначені для роботи з плоскими поверхнями.
Якщо ж мова заходить про нанесення написів на вигнуті криволінійні поверхні, дрібні деталі та предмети, то з цим завданням найкраще справляється саме тамподрук.
З його допомогою наносяться малюнки та логотипи, які ми бачимо на м'ячах, касках, кулях, в тому числі ялинкових.
Крім того, тамподрук може застосовуватися для друку на тканині. Наприклад, для нанесення маркування розмірів, правил догляду, торгової марки виробника на футболках.
Тому, якщо вам терміново потрібно нанести зображення, напис, логотип на сувеніри або промопродукцію методом тамподруку, ви можете звернутися у нашу компанію.
Компанія ТОВ «Пріоритет» укомплектована трьома напівавтоматичними тампопечатними станками, ми зможемо в найкоротший термін виконати великі тиражі друку.
В компанії існують власні високі стандарти якості, організований вхідний контроль сировини, у виробництві використовуються сертифіковані матеріали.
У результаті ви отримаєте продукт, який виглядає дорожче і привабливіше. Який принесе прибуток вашому бізнесу і гарний настрій вашим партнерам і клієнтам.

Реєстрація нового аккаунту